Kurczak z jabłkiem i żurawiną

Wszystkim, którzy spędzają święta w mniejszym gronie, polecamy odświętną wersję kurczaków zagrodowych. Wolnorosnący drób z Podlasia karmiony paszą bez GMO, wzbogacony farszem to idealna propozycja na danie o wyjątkowych walorach smakowych i zapachowych. W tej odsłonie proponujemy kurczaka o ponadczasowym smaku z klasycznymi polskimi jabłkami oraz żurawiną.

Przygotowanie tak aromatycznego, pełnego tradycyjnego smaku kurczaka nie będzie dla Was wielkim wyzwaniem jeśli kupicie już przygotowanego przez nas, przyprawionego i faszerowanego jabłkami oraz żurawiną kurczaka zagrodowego i zastosujecie się do prostej instrukcji:

1. Kurczaka wyjmujemy z folii oraz z tacki na której leży.

2. Wkładamy go do foremki która jest odpowiednia do użycia w piekarniku, piersiami do góry.

3. Nagrzewamy piekarnik do 150°C – funkcja termoobieg lub ogrzewanie góra- dół

4. Gdy już nagrzejemy piekarnik do 150°C, wkładamy foremkę z kurczakiem do piekarnika, na środkową jego wysokość.

5. Pieczemy go 1 h jeśli kurczak waży 1 kg, adekwatnie dłużej jeśli jest cięższy, przykładowo:

2 kg = 2 h , a 1,4 kg = 1 h 25 min

6. Pamiętajcie, aby pod żadnym pozorem nie otwierać piekarnika podczas pieczenia. W ten oto sposób możecie zmienić temperaturę wewnątrz piekarnika – i niestety co za tym idzie, wasze danie nie będzie dobrze upieczone.

7. Po odpowiednim czasie wyjmujemy swojego kurczaka zagrodowego z piekarnika i cieszymy się jego smakiem.

Smacznego!

NASZE ŚWIĄTECZNE PRODUKTY PRZYGOTOWANE DO PIECZENIA MOŻESZ ZAMAWIAĆ DO 19 GRUDNIA W SKLEPACH KAMIŃSKI BĄDŹ POD NUMEREM: 501 160 079 LUB 41 369 21 33.

 

Zobacz naszą ofertę gotowych produktów na świąteczny stół.

 

 

Inne wpisy

Nasz gotowy do pieczenia schab

Perfekcyjnie upieczony schab nie będzie stanowił dla Was wyzwania jeśli kupicie już przygotowany przez nas, przyprawiony schab i zastosujecie się do krótkiej instrukcji: 1. Wyjmij...

Gotowa do pieczenia kaczka z jabłkami

Kaczka to znakomity drób, idealny na specjalne okazje. Upieczona z jabłkami to wspaniały smak mięsa oraz aromat, który wzmocni apetyt każdej bliskiej osoby siedzącej przy...

Kamiński
biuro@kaminski.kielce.pl

Zamówienia prosimy wysyłać na adres: handel@kaminski.kielce.pl